Jak wybrać dobrego adwokata?

Rozwody są coraz częstszymi sprawami prowadzonymi w sądach. Pary połączone węzłem małżeńskim decydując się na rozwód, nie zawsze wiedzą, ile wysiłku oraz formalności jest wymagane podczas prowadzenia sprawy rozwodowej.

Rozwód nie jest wydarzeniem, które ludzie planują od początku do końca. Zazwyczaj decyzja o wytoczenie sprawy jest wynikiem działania jednego z partnerów. Rzadko zdarza się, że decydują się na rozwód oboje partnerzy, działający w obopólnej zgodzie.

Bez względu jednak na decyzję, planowanie całego procesu wymaga dobrego przygotowania oraz zaangażowania osoby, która będzie potrafiła nie tylko przedstawić nasze racje, ale również przekaże nam najodpowiedniejsze informacje na temat całego przebiegu tej procedury.

Zwykle decyzja o rozłące oraz wytoczenie sprawy w sądzie przez partnerów jest dedykowana przez silne emocje i w takim właśnie tonie zostaje ona przedstawiona. Wykorzystanie doświadczenia oraz wiedzy Adwokata lub Radcy Prawnego pozwoli nam na przekazanie naszych spraw osobie biegłej w tego typu sprawach, a tym samym osobie postronnej, która ze spokojem i pełnym profesjonalizmem zajmie się naszymi sprawami podczas procesu.

Dlatego właśnie powinniśmy skorzystać z rady i pomocy eksperta.

Przygotowanie do procesu

Przystępując przed sądem do postępowania rozwodowego, należy się dobrze przygotować do całego procesu. Mamy na ten proces 14 dni od otrzymania pozwu rozwodowego, gdyż właśnie tyle czasu będziemy mieli na przygotowanie się oraz wybór odpowiedniej osoby do prowadzenia naszej sprawy.

Pierwszym krokiem, jaki musimy zrobić, to przygotowanie wszystkich odpowiednich dokumentów oraz pism urzędowych, dzięki którym osoba upoważniona zapozna się z naszą sprawą oraz całą dokumentacją związaną ze statusem naszego małżeństwa.

Kolejnym krokiem jest wybór dobrego Adwokata lub Radcy Prawnego, dzięki któremu będziemy mogli uzyskać przewagę podczas procesu dla siebie, dzięki skutecznemu oraz sumiennemu działaniu eksperta w dziedzinie prawa. Ponieważ pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a dobre argumenty są podstawą sukcesu podczas procesu, warto rozejrzeć się dobrze, aby Adwokat lub Radca Prawny, którego zatrudnimy do zapoznania się z naszą sprawą, miał przede wszystkim bogate doświadczenie w prowadzenia tego typu spraw i będzie w stanie nam pomóc w najlepszy możliwy sposób.

Decydujemy się na rozwód, tylko jak?

Partnerzy, którzy nie mają pojęcia na temat spraw rozwodowych oraz wyboru upoważnionych do tego osób, powinny upewnić się do kogo się zwrócić o pomoc oraz przetrzeć szlak, sprawdzając dokładnie z kim się ma do czynienia.

Wybierając Adwokata lub Radcę Prawnego nie możemy dać się przekonać pustymi obietnicami. Może się bowiem zdarzyć, że osoba którą spotkamy w kancelarii będzie nas zapewniała o powodzeniu naszego procesu i wygranej. Będziemy mogli usłyszeć to, co chcemy i uwierzyć, że jest to prawdą. Jednak w rzeczywistości jest niestety tak, że nigdy nie mamy stuprocentowej pewności co do powodzenia naszego procesu.

Możemy jednak zmaksymalizować swoje szanse i wybrać osobę najbardziej kompetentną, doświadczoną oraz prowadzącą w swojej bogatej karierze różnego typu sprawy rozwodowe.

Jednym z aspektów jakimi powinniśmy się kierować, wybierając do swojej sprawy Adwokata czy Radcę Prawnego jest fakt, że takie osoby zwyczajowo nie obiecują rzeczy, których nie możemy zdobyć na drodze sądowej. Są to osoby kierujące się profesjonalizmem i rzetelnością, które z pełnym zaangażowaniem, wycenią naszą sprawę oraz ocenią szanse naszego powodzenia przed sądem, ponieważ wiedzą jak ważną kwestią jest zaufanie i wspólna akceptacja.

Wybór adwokata bądź radcy prawnego

Osoba uprawniona do prowadzenia naszej sprawy przed sądem, jest zobowiązana do utrzymania naszej historii w ścisłej tajemnicy, dlatego wybierając Adwokata lub Radcę Prawnego musimy mieć przede wszystkim pewność, że nasze sprawy nie będą przekazane osobom niepożądanym.

Niezmiernie ważnym i wymaganym aspektem podczas poszukiwań odpowiedniej osoby są opinie innych osób, które korzystały już z takich usług jak również opinie byłych klientów danej kancelarii. Na początek warto wejść na stronę rejestru adwokatów i poczytać na temat potencjalnych kandydatów, którzy mogliby zająć się naszą sprawą.

Przed wyborem osoby upoważnionej do prowadzenia spraw warto jednak udać się osobiście i sprawdzić czy dany Adwokat lub Radca Prawny będzie w stanie nam pomóc.

Niestety idąc osobiście do kancelarii nie uzyskamy porady za darmo, zwykle za wstępną poradę należy uiścić opłatę w wysokości 100-500 zł, w zależności od kancelarii oraz złożoności sprawy.

Na szczęście w przypadku wyboru danego Adwokata lub Radcy Prawnego zwykle kwota wstępnej porady jest naliczana na poczet prowadzenia naszej sprawy rozwodowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć pewność, że wydane przez nas pieniądze są dobrze ulokowane i nie przepadną.

Skontaktuj się z Nami!

Nasza kancelaria prawna jest profesjonalnym biurem, stworzonym w jednym celu: aby zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo, spokój i pełną dyskrecję. Dzięki kompleksowemu podejściu do każdego klienta, budujemy pozytywne relacje z naszymi klientami od początku do końca całego procesu, jakim jest sprawa rozwodowa. Ułożymy dogodną formę współpracy oraz spłaty usługi.

Pragniemy budować zaufanie i zadowolenie. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty już dzisiaj. Nasz zespół zajmie się Państwa sprawą i omówi najważniejsze sprawy. Serdecznie zapraszamy.

Kancelaria prawna – prawnik rozwodowy, mecenas Michał Słomka